Patrioto! Napisz i opublikuj swój artykuł Dodaj zdjęcia i filmy Zostań Lokalnym Patriotem24 Załóż konto! Publikuj!


"Książka za worek śmieci" - wspólnie posprzątamy las na łódzkim Brusie


Zbliża się trzeci tydzień września, a to oznacza kolejną edycję międzynarodowej akcji "Sprzątania Świata". 22 września o godzinie 11.00 w ośmiu miastach wystartuje wspólna akcja Empiku i Anny Jaklewicz "Książka za worek śmieci".

 

 

- Chcemy uaktywnić mieszkańców największych polskich aglomeracji do wspólnego działania na rzecz środowiska oraz na rzecz miasta. Dlatego razem ruszymy w teren by posprzątać te miejsca, które wymagają naszej interwencji. Na uczestników akcji czekają książki - mówi Anna Jaklewicz, współorganizatorka akcji, autorka książek podróżniczych i ekoaktywistka.

Dla uczestników akcji czeka sto książek. Otrzymają je osoby, które jako pierwsze zarejestrują się w i wezmą udział w akcji. Wystarczy pobrać wejściówkę dostępną przez Goingapp.pl lub aplikację Going: https://goingapp.pl/evt/2153164/ksiazka-za-worek-smieci-razem-sprzatamy-lodz

Zainteresowani otrzymają mail z dodatkowymi informacjami. Akcja startuje w niedzielę, 22 września 2019 o godzinie 11.00. Będziemy sprzątać Las na Brusie. Spotykamy się przy skrzyżowaniu ul. Krańcowej oraz ul. W. Syrokomli.

Na miejscu czekać będą koordynatorzy Empiku, którzy wręczą worki i rękawice, a potem wspólnie ruszymy w teren. W pierwszej kolejności w akcji będą mogły wziąć udział osoby zarejestrowane, (które pobrały i okażą wejściówki), w miarę dostępności miejsc w akcji będą mogły wziąć udział także osoby niezapisane.

W sobotę, 21 września, Empik w Manufakturze zaprasza na warsztaty ekologiczne w godz. 12-16, dotyczące ekowikliny, czyli plecionek z papieru oraz odnawialnych źródeł energii. - To świetny pomysł i skojarzenie dwóch istotnych rzeczy w naszym życiu: natury i kultury, a miasto włącza się do akcji sprzątania lasu na Brusie, zabezpieczając potrzebne materiały oraz odbiór odpadów. Ponadto najbliższa niedziela to "Dzień bez Samochodu", więc można podróżować komunikacją miejską za darmo okazując dowód rejestracyjny auta - powiedział wiceprezydent Krzysztof Piątkowski, zachęcając łodzian do wspólnych działań proekologicznych.

mat. prasowe


Komentarze

Podobne informacje

[VIDEO] Roślinna żywność zyskuje nowych konsumentów. Jedna trzecia Polaków chce ograniczyć spożycie mięsa

[VIDEO] Roślinna żywność zyskuje nowych konsumentów. Jedna trzecia Polaków chce ograniczyć spożycie mięsa

2026-06-12 17:11:18

Rynek roślinnych alternatyw żywności jest dziś wart ok. 1 mld zł. Największą kategorię stanowią napoje roślinne, których sprzedaż rośnie zarówno wartościowo, jak i ilościowo. Konsumenci mają do wyboru coraz więcej produktów z roślinnych kategorii nie tylko w sklepach, ale też w restauracjach.

[VIDEO] Ponad pół miliarda zwróconych opakowań w systemie kaucyjnym. Konsumenci aktywnie zaangażowali się w zbiórkę

[VIDEO] Ponad pół miliarda zwróconych opakowań w systemie kaucyjnym. Konsumenci aktywnie zaangażowali się w zbiórkę

2026-04-27 08:17:18

System kaucyjny nabiera rozpędu. W ciągu sześciu miesięcy zwrócono ponad 520 mln pustych opakowań, a konsumenci przyzwyczajają się do nowych, codziennych nawyków. Wyzwaniem jest niedostateczna liczba punktów zbiórki, a także awarie techniczne kaucjomatów. To jednak – wraz z rozbudową systemu – powinno tracić na znaczeniu. Jego operatorzy podkreślają jednak pilną potrzebę zwiększenia mocy instalacji recyklingowych, by były gotowe na zdecydowany wzrost ilości zbieranych odpadów.

[VIDEO] Ponad pół miliarda zwróconych opakowań w systemie kaucyjnym. Konsumenci aktywnie zaangażowali się w zbiórkę

[VIDEO] Ponad pół miliarda zwróconych opakowań w systemie kaucyjnym. Konsumenci aktywnie zaangażowali się w zbiórkę

2026-04-27 08:17:18

System kaucyjny nabiera rozpędu. W ciągu sześciu miesięcy zwrócono ponad 520 mln pustych opakowań, a konsumenci przyzwyczajają się do nowych, codziennych nawyków. Wyzwaniem jest niedostateczna liczba punktów zbiórki, a także awarie techniczne kaucjomatów. To jednak – wraz z rozbudową systemu – powinno tracić na znaczeniu. Jego operatorzy podkreślają jednak pilną potrzebę zwiększenia mocy instalacji recyklingowych, by były gotowe na zdecydowany wzrost ilości zbieranych odpadów.

[VIDEO] Ponad pół miliarda zwróconych opakowań w systemie kaucyjnym. Konsumenci aktywnie zaangażowali się w zbiórkę

[VIDEO] Ponad pół miliarda zwróconych opakowań w systemie kaucyjnym. Konsumenci aktywnie zaangażowali się w zbiórkę

2026-04-27 08:17:18

System kaucyjny nabiera rozpędu. W ciągu sześciu miesięcy zwrócono ponad 520 mln pustych opakowań, a konsumenci przyzwyczajają się do nowych, codziennych nawyków. Wyzwaniem jest niedostateczna liczba punktów zbiórki, a także awarie techniczne kaucjomatów. To jednak – wraz z rozbudową systemu – powinno tracić na znaczeniu. Jego operatorzy podkreślają jednak pilną potrzebę zwiększenia mocy instalacji recyklingowych, by były gotowe na zdecydowany wzrost ilości zbieranych odpadów.

[VIDEO] Ponad pół miliarda zwróconych opakowań w systemie kaucyjnym. Konsumenci aktywnie zaangażowali się w zbiórkę

[VIDEO] Ponad pół miliarda zwróconych opakowań w systemie kaucyjnym. Konsumenci aktywnie zaangażowali się w zbiórkę

2026-04-27 08:17:18

System kaucyjny nabiera rozpędu. W ciągu sześciu miesięcy zwrócono ponad 520 mln pustych opakowań, a konsumenci przyzwyczajają się do nowych, codziennych nawyków. Wyzwaniem jest niedostateczna liczba punktów zbiórki, a także awarie techniczne kaucjomatów. To jednak – wraz z rozbudową systemu – powinno tracić na znaczeniu. Jego operatorzy podkreślają jednak pilną potrzebę zwiększenia mocy instalacji recyklingowych, by były gotowe na zdecydowany wzrost ilości zbieranych odpadów.

[VIDEO] Ponad pół miliarda zwróconych opakowań w systemie kaucyjnym. Konsumenci aktywnie zaangażowali się w zbiórkę

[VIDEO] Ponad pół miliarda zwróconych opakowań w systemie kaucyjnym. Konsumenci aktywnie zaangażowali się w zbiórkę

2026-04-27 08:17:18

System kaucyjny nabiera rozpędu. W ciągu sześciu miesięcy zwrócono ponad 520 mln pustych opakowań, a konsumenci przyzwyczajają się do nowych, codziennych nawyków. Wyzwaniem jest niedostateczna liczba punktów zbiórki, a także awarie techniczne kaucjomatów. To jednak – wraz z rozbudową systemu – powinno tracić na znaczeniu. Jego operatorzy podkreślają jednak pilną potrzebę zwiększenia mocy instalacji recyklingowych, by były gotowe na zdecydowany wzrost ilości zbieranych odpadów.

[VIDEO] Ponad pół miliarda zwróconych opakowań w systemie kaucyjnym. Konsumenci aktywnie zaangażowali się w zbiórkę

[VIDEO] Ponad pół miliarda zwróconych opakowań w systemie kaucyjnym. Konsumenci aktywnie zaangażowali się w zbiórkę

2026-04-27 08:17:18

System kaucyjny nabiera rozpędu. W ciągu sześciu miesięcy zwrócono ponad 520 mln pustych opakowań, a konsumenci przyzwyczajają się do nowych, codziennych nawyków. Wyzwaniem jest niedostateczna liczba punktów zbiórki, a także awarie techniczne kaucjomatów. To jednak – wraz z rozbudową systemu – powinno tracić na znaczeniu. Jego operatorzy podkreślają jednak pilną potrzebę zwiększenia mocy instalacji recyklingowych, by były gotowe na zdecydowany wzrost ilości zbieranych odpadów.

[VIDEO] Europa chce do 2030 roku uniezależnić się od importu surowców krytycznych. Polska może być tu ważnym graczem

[VIDEO] Europa chce do 2030 roku uniezależnić się od importu surowców krytycznych. Polska może być tu ważnym graczem

2026-02-05 08:16:25

Recykling surowców krytycznych przestaje być wyłącznie elementem ekologii, a staje się jednym z filarów bezpieczeństwa gospodarczego Europy. Pierwiastki te, wykorzystywane m.in. w energetyce, motoryzacji czy biomedycynie, pochodzą dziś głównie z importu z państw trzecich. Unia Europejska chce, by do 2030 roku przynajmniej jedna czwarta zapotrzebowania na surowce krytyczne pochodziła z recyklingu. Eksperci Deloitte’a wskazują, że Polska może odegrać w tym procesie kluczową rolę.

[VIDEO] Sprzątamy Polskę z niebezpiecznych odpadów - kolejne 200 mln zł trafi do samorządów

[VIDEO] Sprzątamy Polskę z niebezpiecznych odpadów - kolejne 200 mln zł trafi do samorządów

2026-01-30 10:45:20

Rząd zabezpieczył w tym roku kolejne 200 mln zł na pomoc w usuwaniu miejsc nielegalnego nagromadzenia odpadów niebezpiecznych. Środki zostaną przeznaczone na usuwanie i utylizacje odpadów w 12 lokalizacjach. "Usuwamy groźne odpady w trosce o środowisko i bezpieczeństwo mieszkańców. Kontynuujemy sprzątanie Polski - to działanie konieczne, żeby zlikwidować zagrożenie i zgodnie z wymaganiami środowiskowymi rozwiązać od lat niezałatwione sprawy" - powiedziała minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.

[VIDEO] Sprzątamy Polskę z niebezpiecznych odpadów - kolejne 200 mln zł trafi do samorządów

[VIDEO] Sprzątamy Polskę z niebezpiecznych odpadów - kolejne 200 mln zł trafi do samorządów

2026-01-30 10:45:20

Rząd zabezpieczył w tym roku kolejne 200 mln zł na pomoc w usuwaniu miejsc nielegalnego nagromadzenia odpadów niebezpiecznych. Środki zostaną przeznaczone na usuwanie i utylizacje odpadów w 12 lokalizacjach. "Usuwamy groźne odpady w trosce o środowisko i bezpieczeństwo mieszkańców. Kontynuujemy sprzątanie Polski - to działanie konieczne, żeby zlikwidować zagrożenie i zgodnie z wymaganiami środowiskowymi rozwiązać od lat niezałatwione sprawy" - powiedziała minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.




2